Harsokankaan ompelu
Kuosillinen tuplaharsokangas sopii mainiosti erilaisten vaatteiden ompeluun sekä aikuisille että lapsille. Erityisesti kevyet ja iloisen ilmavat kesämekot, paidat ja shortsit ovat täydellisiä valmistaa tästä kauniista kankaasta. Myös ihanat ja uniikit harsot vauvalle on helppo ja nopea ommella.
Kaksinkertaisen harson ompelu ylipäätään on helppoa! Tästä ihanuudesta ompelet esimerkiksi hellepäivien ihanimman mekon, hulmuavan hameen, mukavan jumpsuitin tai vaikkapa kauniin paidan. Muista esipestä kangas ennen ompelua – ensimmäisessä pesussa kangas löytää oikean muotonsa, kokonsa ja värinsä.
Kuvaus kuosista
Kuosi on täynnä täyteen kukkaan puhjenneita, eri korkuisia ja eri värisiä lupiineja. Lupiinien kukat loistavat keltaisen, pinkin, violetin ja sinisen sävyissä. Pirteyttä kuosiin tuo vielä vihreät lupiininlehdet. Taustaväri kankaassa on tumma sininen. Tuotekuvia selatessa kannattaa huomioida, että käyttämäsi laitteen näyttö saattaa vääristää värejä hieman.
Oikean määrän tilaaminen
Kankaan leveys on noin 145 cm. Pituuden valitset sinä! Kangas myydään 10 cm välein ja sen minimitilausmäärä on 50 cm eli 5 kpl.
Tarkista kaavastasi kankaan menekki ja muista ottaa kutistumisvara huomioon. Kiinnitä huomiota myös kuosin käytettävyyteen: voiko kaavan osia leikata vain yhteen suuntaan vai toimiiko kuosi molemminpäin?
Ostoskoriin lisätään kappalemääriä ja 1 kpl = 10 cm eli 10 kpl = 100 cm. Huomaathan, että määrämittaan leikatulla virheettömällä kankaalla ei ole palautusoikeutta.
Arviot
Tuotteesta ei ole vielä arvosteluja.